Przejdź do treści

Najbliższy wolny termin na rozpoczęcie współpracy:

Maj 2022

Najbliższy wolny termin na rozpoczęcie współpracy:

STYCZEŃ 2023

Od pierwszego biegowego treningu, jaki wykonałem w życiu minęło mnóstwo czasu. Mimo tego z każdym kolejnym rokiem moje rekordy życiowe są coraz lepsze. Jak to możliwe? Wszystko dzięki temu, że w życiu łączę pasję z wykształceniem i ciężką pracą. 
Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, na której zdobyłem wiedzę z zakresu fizjologii, biomechaniki, teorii sportu i wielu innych obszarów, które stanowią fundament dla fizycznego rozwoju człowieka. Posiadając podstawy teoretyczne, zacząłem wykorzystywać zdobytą wiedzę w celu polepszenia swojej biegowej dyspozycji. Wraz ze wzrostem mojego poziomu sportowego, nieustannie poszerzałem trenerskie horyzonty, zdobywając po drodze uprawnienia instruktora sportu. 

Osobiste sukcesy oraz koleżeńskie porady, których udzielałem biegaczom amatorom, a które przyczyniły się do realizacji ich biegowych celów, zaowocowały trenerską współpracą z Akademią (Pół)maratonu – 21k.pl oraz grupą treningową Pro-run Wrocław. Po latach pracy z największymi wrocławskimi grupami biegowymi, rozpocząłem samodzielną działalność trenerską, budując we Wrocławiu jeden z najaktywniejszych teamów biegowych – 140minut.pl. W chwili obecnej wśród osób współpracujących ze mną są osoby biegające maraton poniżej 2:45, jak i debiutanci celujący w czas poniżej 4:30 na królewskim dystansie. Współpracuję z biegaczami w całym kraju, jak i z osobami trenującymi poza granicami Polski. Mimo wielu różnic w poziomie, lokalizacji, wieku i celu biegania, każda osoba dokłada swoją cegiełkę do drużyny 140 minut, dzięki czemu staje się lepszym trenerem, a zawodnicy mogą czerpać radość i satysfakcję z nowych rekordów życiowych.

Jako trener biegania jestem odpowiedzialny za rozwój podopiecznych i przekuwanie ich biegowych marzeń w cel, który staje się kolejnym etapem w ich biegowym życiu.

Ciągły rozwój i zadowolenie osób współpracujące ze mną, poskutkowało powstaniem oferty Trenera onlinew ramach której przygotowuję plany treningowe dostosowane do potrzeb danego biegacza. Właśnie w indywidualnym podejściu leży klucz do biegowego sukcesu. Mimo podobnych zasad biologicznego funkcjonowania, każdy z nas ma cechy osobnicze, które decydują o tym jaki rodzaj treningu jest dla nas najskuteczniejszy.

Z tego powodu, oferta planu treningowego obejmuje:

 • Wywiad trenerski (grad pytań ode mnie do Ciebie: o dotychczasowy trening/styl życia/cele/żywienie/kontuzje i wiele innych niezbędnych informacji potrzebnych do skutecznej współpracy.
 • Diagnozę z opisem stanu obecnego i realnymi szansami (czasowymi) na osiągnięcie ustalonego celu.
 • Plan ramowy – czyli, graficzne lub tabelaryczne przedstawienie tego, jak będziemy trenować i dlaczego właśnie tak w Twoim przypadku.
 • Plan szczegółowy – rozpiska treningowa na kolejny tydzień (z wyprzedzeniem 5-6 dniowym) z dokładnymi tempami, dystansami i opisem w jaki sposób dany trening powinien zostać przeprowadzony. 
 • Analizę startów kontrolnych – niezbędnych do monitorowania postępów treningów.
 • Prognozę dalszego rozwoju i zalecenia taktyczne na starty w zawodach.
 • Podsumowanie cyklu współpracy – raport z przebiegu treningu i wspólnych osiągnięć oraz pokaźne doświadczenie dla obydwu stron.

Ponadto:

 • Doradztwo w zakresie doboru sprzętu biegowego.
 • Rekomendacje imprez biegowych.
 • Porady żywieniowe.
 • Wskazówki w obszarze odnowy biologicznej.

Jak widzisz trening biegacza, to proces złożony z wielu czynników. Sam zmierzyłem się z wieloma biegowymi problemami, a doświadczenie, które zdobyłem we współpracy z początkującymi biegaczami uświadomiło mi, że nie ma dwóch takich samych przypadków.

Zapraszam do kontaktu: trenerwitek [at] gmail.com

Zainteresowała Cię moja oferta? Napisz!

Trenuj mądrze. Szkoda czasu na bylejakość.